Co to jest baby shower

Baby shower – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Co to jest Baby shower?

Baby shower jest imprezą organizowaną na cześć przyszłych mam, w czasie której przyjaciółki i bliskie osoby kobiety w ciąży spotykają się, aby spędzić razem czas, wręczyć  ciężarnej upominki i pozwolić jej się zrelaksować. Moda na tego typu imprezę przywędrowała do Polski z Ameryki, gdzie baby shower jest bardzo popularnym i lubianym wydarzeniem. W naszym kraju to dla sporej liczby kobiet wciąż nowość, mimo że zjawisko funkcjonuje już od wielu lat. Są osoby, które nie dają się przekonać do idei takiej imprezy i uznają ją za fanaberię. Ale czy spotkanie w gronie najbliższych w celu uczczenia zbliżających się narodzin maluszka rzeczywiście można nazwać fanaberią?  Warto spojrzeć na to, jak na świetną okazję do wsparcia przyszłej mamy, a tego wsparcia nigdy za wiele.

Kto organizuje baby shower?

Wszystko zależy od nas samych. Za granicą przeważnie organizatorką jest najbliższa przyjaciółka lub siostra przyszłej mamy, ale w Polsce mogą one nawet nie mieć pojęcia o istnieniu baby shower. Zatem, droga przyszła mamo, jeśli tylko masz ochotę na takie spotkanie, to nie wstydź się go zaproponować! Nie ma nic złego w tym, że chciałabyś zaplanować dzień, w którym spotkasz się z koleżankami i w którym to uwaga będzie skupiona tylko na Tobie. Niestety, wiele mam w czasie ciąży unika spotkań ze znajomymi, ponieważ męczy je format imprez, wszechobecny alkohol, późne godziny spotkania. Podczas baby shower nie będzie takiego problemu – wszyscy dostosują się do Ciebie. Przecież nie zaszkodzi od czasu do czasu pomyśleć tylko o sobie. Zasłużyłyście, drogie Panie!

Jak zorganizować baby shower?

Na pewno musi to być w miejscu, w którym kobieta w ciąży będzie się dobrze czuła. Odpadają raczej kluby i inna zatłoczone lokale. Pod żadnym pozorem nie można wybierać lokalizacji, gdzie występuje dużo dymu papierosowego. Najbezpieczniejszą opcją jest po prostu własne mieszkanie. Jeśli jesteś organizatorem baby shower i nie możesz przyjęcia zaplanować we własnym domu, porozmawiaj z innymi gośćmi, a nuż któraś z Pań użyczy swoje lokum na kilka godzin na spokojną i miłą pogawędkę. Jesteśmy przekonani, że będziecie musiały wręcz przebierać w ofertach, gdyż każda z przyjaciółek chętnie zadeklaruje pomoc.

Oprócz mieszkania, trzeba jeszcze pomyśleć nad przebiegiem imprezy. Może to być zwykłe plotkowanie przy herbatce i ciastkach, a można też zdecydować się na jakieś dodatkowe atrakcje, jak np. masaż. Kobiety w ciąży mają mocno obciążony kręgosłup, więc zapewne dużą część z nich ucieszy profesjonalny masaż.  Taka rozrywka na pewno byłaby mile widziana również przez pozostałe uczestniczki imprezy. Przyznajmy – kto z nas nie lubi masażu? 😉 Ponadto przyjemne będzie na pewno wspólne oglądanie filmu. Mimo że to na pozór prozaiczna czynność, to bardzo często przyjaciółki w tym dorosłym życiu nie mają okazji na spotkania przy ulubionych wyciskaczach łez (lub innych gatunkach filmowych, rzecz gustu). Jedna uwaga! Listę gości trzeba koniecznie skonsultować z przyszłą mamą. Byłoby dużym nietaktem zaprosić osobę, która sprawi, że impreza wprawi „gwiazdę wieczoru” w dyskomfort.

Jakie prezenty wręczać?

Co kupić na baby shower?
Jaki prezent kupić na baby shower?

Oczywiście prezenty nie są obowiązkowe, ale zwykle każdy gość przychodzi z jakimś upominkiem. Większość osób przynosi coś dla maluszka oraz dla przyszłej mamy, aby również i jej sprawić przyjemność. W przypadku prezentów dla małych smyków możecie skorzystać z naszych podpowiedzi w artykule o pierwszej wizycie po narodzinach (zapraszamy do lektury: Pierwsza wizyta po narodzinach dziecka). Zawarliśmy w nim kilka propozycji podarunków dla niemowlaka, które są korzystne dla dziecka i rodziców. Najlepiej jednak zapytać mamę, czego potrzebuje, wtedy zyskamy pewność, że prezent będzie trafiony. A jeśli to Ty, droga mamo, organizujesz baby shower i zostaniesz zapytana o prezent dla Twojej pociechy, nie wstydź się i mów śmiało o swoich potrzebach. Twoje przyjaciółki i tak nie posłuchają, gdy im powiesz „nie musicie niczego kupować”, więc warto uczciwie odpowiedzieć, by nie zostać posiadaczką zbędnych bibelotów.

Jak już wspomnieliśmy, gros osób kupuje prezenty także przyszłej mamie i to bardzo dobry pomysł. Zapewne jej życie przed porodem toczy się głównie wokół ciąży, dlatego przyda jej się drobna odskocznia od codzienności. Wśród polecanych upominków są oczywiście kosmetyki, vouchery na różne zabiegi, może jakiś karnet do spa, który ciężarna będzie mogła wykorzystać po porodzie? Czas po narodzinach dziecka jest bardzo intensywny i taki karnet wtedy okazuje się wybawieniem, bo pojawia się okazja do skorzystania z chwili tylko dla siebie.

Czy robić baby shower?

Jasne, że tak! O ile oczywiście przyszła mama sobie tego życzy. Każda szansa na spotkanie z przyjaciółmi jest dobrym pomysłem. Może to być również ostatni moment na zabawę, zanim rodzice nad dłużej zatrzymają się w pieluszkach, kaszkach, ząbkowaniu, raczkowaniu, etc. Teoretycznie dziecko nie musi ograniczać rodziców, wręcz przeciwnie, jednak bardzo często rodzice po prostu nie mają siły na imprezy, więc jeśli nie skorzystają przed porodem, to potem taka okazja może się prędko nie powtórzyć. Baby shower to niesamowite wspomnienie na długie lata, zatem dlaczego by nie spróbować? Odwagi, dziewczyny! Nie słuchajcie innych, którzy mówią, że to głupia moda z Zachodu. Nikt za Was życia nie przeżyje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 300 zł

Różne formy dostawy

Paczkomaty / Orlen Paczka / Kurier

Doskonały kontakt

WhatsApp / Messenger / e-mail / tel

100% Bezpieczne zakupy

BLIK / Przelewy24 / Google Pay