Jaka poduszka do karmienia - Smyklove

Jaka poduszka do karmienia? Wybierz optymalny model

Karmienie piersią wpływa na odporność maleństwa, a także sprzyja budowaniu więzi. Ogromną pomoc w tym zakresie, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, stanowi specjalna poduszka-rogal. Czym kierować się przy jej wyborze?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w rogale do karmienia?

Przede wszystkim po to, by podawanie mleka (piersią lub przez butelkę) odbywało się w komfortowej pozycji, odciążając kręgosłup mamy i stanowiąc podparcie dla przedramion. Dodatkowo produkt pozwala również na wygodne ułożenie pociechy, co korzystanie wpływa na problemy związane z ulewaniem, kolkami. Wielu rodziców wykorzystuje artykuł również do usypiania dzieci. Warto wspomnieć, że zakup to inwestycja długoterminowa. Poduszka przydaje się także na późniejszym etapie. Może służyć maluchom jako podpora podczas nauki siadania lub raczkowania. Bywa także stosowana jako maskotka.

Poduszka do karmienia – jak używać?

Poduszka do karmienia - jak używać - SMYKLOVE

Pojenie maleństwa położonego na rogalu jest niezwykle proste. Wielu rodziców na początku zastanawia się, czy rogal jest im potrzebny. Kiedy jednak decydują się na zakup, nie żałują decyzji. Pozostaje pytanie, jak używać poduszki do karmienia? Produkt stosuje się w pozycji siedzącej. Należy oprzeć go na kolanach tak, aby węższą częścią delikatnie zachodziła na biodra. Trzeba pamiętać, żeby artykuł był stabilnie ułożony i nie przesuwał się w trakcie trzymania butelki lub przystawiania maleństwa do piersi. Model umożliwia podawanie mleka zarówno metodą klasyczną, jak i „spod pachy”.

 

Jaka poduszka do karmienia? Zwróć uwagę na kształt!

Na rynku dostępne są rozmaite poduszki do karmienia. Najczęściej przypominają one kształtem rogal lub fasolkę, ale niektórzy producenci proponują artykuły w formie koła czy prostokąta. Ważne jest, by modele dobrze przylegały do sylwetki osoby karmiącej. Powinny opinać okolice talii, w taki sposób, aby nie trzeba było ich podtrzymywać ręką. Dzięki temu można swobodnie wykonywać różne manewry, np. sięgać po chusteczki, pieluchy.

Dobierz odpowiedni rodzaj wypełnienia

Do istotnych elementów zalicza się wypełnienie. Musi ono cechować się sprężystością oraz bardzo dobrą cyrkulacją powietrza. Nie może być zbyt miękkie, gdyż nie będzie stanowiło odpowiedniego wsparcia dla rozwijającego się kręgosłupa maleństwa. Doskonale sprawdza się w tym zakresie kulka silikonowa. Charakteryzuje się ona miękkością, a dodatkowo jej zastosowanie wpływa na doskonałą wentylację, zapobiegając potliwości skóry. Ponadto, taki rodzaj materiału świetnie dopasowuje się do dziecięcej anatomii.

Zastosowane tkaniny

Do produkcji poduszek wykorzystuje się przede wszystkim bawełnę, polar minky z wypustkami w postaci kropeczek, gwiazdek, serduszek. Nie bez znaczenia jest gramatura materiałów. W przypadku bawełny optymalna wartość wynosi w przybliżeniu 150 g/m kw., a jeśli chodzi o minky – około 380 g/m kw. W naszym asortymencie znajdują się rogale, których górna część składa się z bawełny, natomiast dolna z polaru – tak jak np. poduszka do karmienia minky. Pomiędzy tymi warstwami mieści się dodatkowo bawełniana wstawka wpływająca na zachowanie odpowiedniej formy produktu.

Certyfikat OEKO-TEX Standard 100 to podstawa!

Wśród istotnych elementów, na które należy położyć nacisk, warto wymienić wysoką jakość użytych materiałów. Powinna być ona potwierdzona certyfikatem OEKO-TEX Standard 100. Uzyskanie takiego dokumentu to gwarancja bezpieczeństwa i pewność, że produkt nadaje się do stosowania już od pierwszego dnia życia. Tego typu tkaniny cechują się też starannie dobranym składem. Do ich zalet zalicza się brak sztucznych barwników, metali ciężkich oraz pestycydów.

Jak pielęgnować rogal?

Przy dylemacie jaką poduszkę do karmienia wybrać proponujemy skoncentrować się również na aspektach związanych z czyszczeniem poduszki. Plamy to rzecz całkowicie normalna. Należy więc inwestować w towary, które nadają się do prania w automacie. Pamiętaj jednak, aby dokładnie zapoznać się z informacjami na temat temperatury, jaką trzeba ustawić w pralce. Polecamy przestrzegać tych zaleceń, aby poduszka wyglądała jak nowa, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji.

Unikaj produktów „Made in China”

Wiesz już, jak używać poduszki do karmienia. Uważaj jednak, by nie wybierać artykułów produkowanych na masową skalę w Chinach. Mogą być one nieprawidłowo wyprofilowane, co znacznie utrudnia karmienie niemowląt. Ponadto ich wytwórcy starają się maksymalnie ograniczyć koszty. Stąd też często stosują sztucznie barwione tkaniny, które mogą podrażniać delikatną skórę maluszków. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w artykuły wykonywane ręcznie. Są one wprawdzie droższe, ale zyskuje się bezpieczeństwo oraz komfort. Poza tym modele realizuje się na indywidualne zamówienie. Dobór użytych materiałów, kolorów, wzorów jest dowolny. Wiele osób podsyła swoje projekty. Trzeba też nadmienić, że gotowe wyroby są niezwykle trwałe i nadają się do korzystania przez lata.

Podsumowując, poduszki-rogale są bardzo przydatne. Zwiększają wygodę mamy oraz maluszka, ale trzeba wybierać solidne i wytrzymałe towary wykonane z wysokogatunkowych materiałów z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100. Takie produkty znajdziesz m.in. na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 300 zł

Różne formy dostawy

Paczkomaty / Orlen Paczka / Kurier

Doskonały kontakt

WhatsApp / Messenger / e-mail / tel

100% Bezpieczne zakupy

BLIK / Przelewy24 / Google Pay