Czy warto kupić pościel z wypełnieniem?

Pościel do łóżeczka to jedno z akcesoriów, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi. Ma ona kontakt ze skórą malucha, dlatego należy wybrać odpowiednie tkaniny, które nie będą jej podrażniały. Bardzo ważne jest również zapewnienie dziecku komfortu termicznego. Najmłodsze dzieci nie będą potrafiły się same przykryć lub odkryć dlatego bardzo ważne jest, aby pościel była odpowiedniej grubości i była oddychająca. Czy biorąc pod uwagę powyższe kryteria, warto kupić pościel z wypełnieniem?

Pościel z wypełnieniem – co to takiego?

Pościel z wypełnieniem to nic innego jak gotowy zestaw pościeli dla dziecka. Kupując taki zestaw, nie trzeba ponosić podwójnego kosztu zakupu poszewek oraz wsadu. W zestawie pościel oraz wsad stanowią nieodłączną całość. Pościel bez wypełnienia to osobno kupione poszewki oraz wsad.

https://smyklove.pl/produkt/posciel-do-lozeczka-z-wypelnieniem-kroliczki-i-misie/

Czym kierować się kupując pościel z wypełnieniem?

Wybierając pościel z wypełnieniem, należy największą uwagę poświęcić tkaninom i materiałom, z których jest wykonana. Jest to czynnik decydujący o tym, czy cała pościel będzie wygodna dla dziecka. Tkanina poszewek powinna być materiałem oddychającym, przepuszczającym i wolnym od szkodliwych, uczulających barwników. Najlepiej, gdy wszystkie materiały wykorzystywane w produkcji posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100. Jest to poświadczenie bezpieczeństwa tkaniny, które ma bardzo duże znaczenie w przypadku niemowląt. To właśnie najmłodsze dzieci mają bardzo delikatną skórę, która łatwo ulega podrażnieniom. Pościel to jeden z niewielu elementów wyprawki, który ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. To właśnie z tego względu warto zwrócić uwagę na tkaniny, z których jest wykonana.

https://smyklove.pl/produkt/posciel-z-wypelnieniem-do-lozeczka-w-kwiaty/

Wypełnienie pościeli z wypełnieniem również powinien posiadać taki certyfikat. Najczęściej to włóknina antyalergiczna lub kulka silikonowa (głównie w ochraniaczach na szczebelki). Obydwa wsady są antyalergiczne  i przewiewne, dlatego zapewniają komfort w każdej porze roku. Wypełnienie w takiej pościeli jest również lekkie i co za tym idzie wygodne nawet dla najmniejszych maluchów.
Kupując pościel z wypełnieniem, warto wybierać tkaniny bawełniane o wysokiej gramaturze. Pościel na pewno będzie często prana, dlatego wybór wysokiej jakości materiału powinien zagwarantować utrzymanie jej w dobrym stanie. Decydując się na dobrą tkaninę, wzór na pewno utrzyma dłużej swoje kolory, a struktura materiału nie ulegnie uszkodzeniu na skutek wielokrotnego czyszczenia.

Zalety pościeli z wypełnieniem

Podstawową zaletą zakupu pościeli z wypełnieniem jest wygoda użytkowania zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Rodzice nie muszą rozbierać i ubierać pościeli do prania. Wrzucenie całości zestawu do pralki jest też rozwiązaniem bardziej higienicznym. Dzięki temu cała pościel jest odświeżona – zarówno z zewnątrz, jak i od środka. W ten sposób skutecznie usunięte zostają wszelkie zanieczyszczenia oraz uczulające roztocza.  Posiadając pościel bez wypełnienia, pierzemy zwykle jedynie poszewki. Niestety to właśnie w wypełnieniu gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń i roztoczy i to właśnie ta część powinna być poddawana częstemu praniu.

Pościel z wypełnieniem jest również wygodna dla samego dziecka. Kulka silikonowa nie zbija się, dlatego pościel jest lekka i równomierna na całej swojej długości. W przypadku pościeli bez wypełnienia bardzo często kołdra wysuwa się z poszewki lub przesuwa się w środku, powodując uczucie dyskomfortu. Kupując pościel z wypełnieniem, tego problemu nie ma.

Kolejną zaletą zakupu zestawu jest oszczędność. Zakup osobno poszewek i osobno wsadu jest zwykle bardziej kosztowny i zajmuje więcej miejsca.

Pościel z wypełnieniem czy bez?

Wiele rodziców zastanawia się nad tym, czy zdecydować się na zakup pościeli z wypełnieniem, czy bez. Biorąc pod uwagę przytoczone tutaj argumenty, pościel z wypełnieniem jest bardziej praktyczna i ekonomiczna. Jest lepsza dla dziecka – składa się z naturalnych tkanin i wypełnienia oraz jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Pościel bez wypełnienia może sprawdzić się w przypadku starszych dzieci, ale myśląc o maluchach, zdecydowanie warto postawić na gotowy zestaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 300 zł

Różne formy dostawy

Paczkomaty / Orlen Paczka / Kurier

Doskonały kontakt

WhatsApp / Messenger / e-mail / tel

100% Bezpieczne zakupy

BLIK / Przelewy24 / Google Pay