Zdjęcie z suszącymi się ubrankami niemowlęcymi

Jak prać akcesoria dla niemowlaka?

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego tak ważne jest, aby ubranka i inne akcesoria dla niemowląt były wykonane z właściwego materiału. Dodatkowo należy zwracać uwagę na sposób, w jaki pierzemy materiałowe elementy, które otaczają maluchy. Krótko wyjaśnimy, jak prać akcesoria dla niemowląt, aby nie podrażnić skóry dziecka.

Jak prać ubranka dla niemowląt?

Przede wszystkim trzeba dokładnie przeanalizować, co jest napisane na metce. Nie bez powodu producent umieszcza instrukcje dotyczącą prania – jeśli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami, to ubranko zachowa swój pierwotny wygląd przez długi czas. Na wspomnianej metce może pojawić się wzmianka o gotowaniu ubrań. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, warto ubranko wygotować. Im wyższa temperatura prania, tym większe prawdopodobieństwo pozbycia się bakterii i roztoczy. Jednak niewiele materiałów podoła tak wysokim temperaturom. Na pewno poradzi sobie z nimi bawełna, która ma wiele innych zalet, m.in. doskonałą przepuszczalność powietrza.

Bardzo istotny jest wybór środków piorących. Należy przewertować skład proszku lub płynu i znaleźć fragment mówiący o tym, czy środek jest dostosowany dla niemowląt. Konieczność prania ubranek niemowlaka w specjalnie przeznaczonych do tego proszkach z obniżoną zawartością detergentów może wymusić na rodzicach pranie ubranek oddzielnie, co jest polecanym rozwiązaniem. Wtedy zyskamy pewność, że wybrany przez nas sposób prania nie przyczyni się do podrażnienia skóry dziecka. Oddzielne pranie jest szczególnie ważne, gdy maluszek jest alergikiem i wymaga jeszcze uważniejszego traktowania jego ubranek i skrupulatniejszego dobierania kosmetyków.

Jak prac maskotki?

Wszystkie dzieci lubią misie, lecz niestety misie są siedliskiem bakterii. Niemowlaki nie tylko dotykają maskotki rączkami, ale również zdarza im się wkładać je do buzi, dlatego regularne pranie pluszaków jest wskazane. Jak się do tego zabrać? Podobnie jak w przypadku ubranek, należy czytać instrukcje zawarte na metce. Niektóre maskotki da się wyprać w pralce, więc kwestia prania nie jest wtedy problematyczna. Więcej zachodu przysparzają maskotki, które mogą w pralce ulec zniszczeniu. Wtedy należy staranie wyczyścić każdy element przytulanki szczotką lub gąbką, oczywiście w proszkach dostosowanych do niemowlaków, a następnie suszymy zabawkę aż do całkowitego wyschnięcia. Gdy zabawka wyschnie, nie zaszkodzi umieścić ją na jakiś czas w woreczku, który wkładamy do zamrażalnika, aby pozbyć się ewentualnych bakterii.

Jak prać pościel niemowlęcą, baldachimy, firanki?

Akcesoria dla niemowląt to nie tylko ubranka i zabawki, ale również pościel, dekoracje łóżeczka (np. baldachim) oraz firanki w pokoju dziecięcym,  z którymi maluszek ma kontakt, gdy zaczyna raczkować. Tu sytuacja jest identyczna jak w przypadku ubranek i maskotek – koniecznie czytamy metkę. Kroki są takie same, czyli temperaturę dostosowujemy do informacji na metce, a środki piorące wybieramy przeznaczone dla niemowląt, najlepiej hypoalergiczne.

Nie bagatelizujmy ostrożnego prania akcesoriów niemowlęcych. Bądźmy przezorni i poświęćmy tych kilka dodatkowych chwil na zaplanowanie bezpiecznego prania, bo o podrażnienie skóry niemowlaka bardzo łatwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 300 zł

Różne formy dostawy

Paczkomaty / Orlen Paczka / Kurier

Doskonały kontakt

WhatsApp / Messenger / e-mail / tel

100% Bezpieczne zakupy

BLIK / Przelewy24 / Google Pay